Wycieczka do Warszawy

Dnia 17.11.12r odbyła się wycieczka do Warszawy, w której udział brali uczniowie z klas I i IIB oraz panie opiekunki: Pani Małgorzata Kaca, Elżbieta Kromska i Jolanta Wiśniewska. Podczas przyjemnej podróży wraz z chłopakami z IIB w przedziale znajdowały się panie nauczycielki. W czasie jazdy do Warszawy w przedziale czytane były horoskopy, słuchano muzyki. W pewnej chwili w drzwiach przedziału pojawił się „Miły” Pan konduktor, który poprosił o bilety wraz z legitymacjami. Niestety nie obyło się bez nerwów, gdyż troje uczniów nie posiadało legitymacji. Pani Kromska „skromnie” przejęła inicjatywę. Tak zakręciła „łysym” Panem wpajając mu, że nie powinni płacić kary. Cytując: „Niech Pan się zlituje, Niech Pan będzie człowiekiem. Zorganizowaliśmy wycieczkę żeby zrobić dzieciakom „frajde”. Jesteśmy z małej wsi, z małej szkoły, niech pan spojrzy oni prawie płaczą. Niech Pan wejdzie, poczęstuje się, będzie fajnie, zrobimy imprezkę :)”. Miły Pan stał i milczał, za pewne bał się o swoje stanowisko. Nie ulegał prośbom. Pani Kromska nie dała za wygraną. Posypały się nowe prośby i argumenty. Wszyscy stwierdzili że nie znali Pani Kromskiej od tej strony. Konduktor zastanawiał się, przeliczał ile uczniowie powinni dopłacić, wyszło, że 50 zł. Tu znowu Pani Kromska powtórzyła „jedziemy ze wsi do stolicy, niech Pan wybaczy i nie utrudnia”. W końcu udało się, dopłaty nie było. Odwiedziliśmy Centrum Kopernika, w którym na wejście czekaliśmy w godzinnej kolejce w Bistro. Po tym fakcie można stwierdzić że Centrum Kopernika cieszy się dużym zainteresowaniem i popularnością. Następnie udaliśmy się do galerii tak zwanej „Złote Tarasy”. Tam spożyliśmy posiłek w McDonald i KFC. W powrotnej drodze były problemy ze znalezieniem miejsc w przedziale, ponieważ prawie cały wagon był zajęty. Kilku osobom bardziej „odpowiadał” korytarz wagonu (ale na krótko). Będziemy mile wspominać tę wycieczkę, na której spotkało nas wiele przygód. Największą atrakcją była jazda na ruchomych schodach.