Wycieczka do Warszawy

W dniu 06.02.2013r pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. W programie było zwiedzanie FABRYKI KRÓWEK W MILANÓWKU oraz CENTRUM NAUKI KOPERNIK.
W FABRYCE KRÓWEK mieliśmy okazję obserwować pełen proces przygotowywania krówek. Mogliśmy poznać, zobaczyć, a nawet powąchać każdy ich składnik, zobaczyć jak cukierki zawijane są ręcznie w etykietki przez Panie, które pracują w tym zakładzie produkcyjnym. Mieliśmy również możliwość spróbowania świeżutkich krówek podczas oprowadzania po zakładzie.
Dzieci projektowały także swoje etykietki na krówki, by potem samodzielnie je zawijać. Gimnazjaliści uzyskali cenną wiedzę, którą wykorzystają w realizacji modułu „Kulinaria” objętego programem nauczania przedmiotu zajęcia techniczne.
Drugim punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Celem wyjazdu była możliwość nie tylko obejrzenia ale również praktycznego eksperymentowania z eksponatami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii, nauk społecznych. Wystawa stała, która znajduje się w Centrum Nauki Kopernik składa się z kilkuset interaktywnych stanowisk w sześciu galeriach stałych: Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Korzenie cywilizacji,Bzzz!,Strefa światła,RE: generacja.
Organizatorami i opiekunami wyjazdu były: Monika Kubiak, Iwona Bieganowska, Iwona Maciejewska.