Żyj smacznie i zdrowo

W ramach projektu „Żyj smacznie i zdrowo” uczennice klasy IIIa Zespołu Szkół w Byszewie w dniu 27 lutego 2013 roku zorganizowały dzień zdrowego odżywiania dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Tematem lekcji, którą poprowadziły starsze koleżanki było: „Zdrowe odżywianie”. Zajęcia rozpoczęły się od zabawy i pytań skierowanych do najmłodszych o ich ulubione owoce i warzywa.
W części teoretycznej odbyła się rozmowa na temat tego co jest zdrowe, czego w naszej diecie nie powinno zabraknąć a co powinno być spożywane w małych ilościach. Były różnego rodzaju zabawy i konkursy między innymi zagadki, odgadywanie za pomocą zmysłu dotyku nazwy owocu lub warzywa ukrytego w pudełku. Podczas części praktycznej dzieci przygotowywały zdrowe, pożywne i kolorowe kanapki, które zjadły na II śniadanie. Była to dla naszych najmłodszych kolegów i koleżanek wielka radość. Miłym zakończeniem naszych zajęć było robienie owocowych szaszłyków i śpiewanie piosenki pt. „Witaminki”. Projekt przygotowany pod opieką p. Moniki Kubiak