Akcja „Ja też chcę mieć pełny brzuszek”

Los drugiego człowieka oraz sytuacja rodziny w potrzebie nie jest nam obojętna dlatego w czasie Wielkiego Postu Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował akcję zbiórki żywności dla biednych rodzin z parafii Witonia. Członkowie Samorządu wraz z opiekunem p. Rożnowską przez cztery tygodnie zbierali podarki od uczniów z Zespołu Szkół w Byszewie. Społeczeństwo naszej szkoły okazało ogromne serce poprzez aktywny udział w tej akcji. Połączyła Nas wszystkich chęć niesienia pomocy tym, którzy wymagają naszego wsparcia. Pomimo, iż każdy z Nas również boryka się z różnymi trudnościami życiowymi potrafiliśmy podzielić się i wesprzeć tą akcję przynosząc wolontariuszom żywność różnego rodzaju. W efekcie udało się zebrać sporo produktów. Zebrana żywność to m.in: cukier, mąka, olej, makaron, konserwy mięsne, konserwy rybne, płatki kukurydziane dla dzieci, dżem, słodycze, ryż itp. Produkty zostały policzone, podzielone a następnie przewiezione przez panią Rożnowska na plebanię w Witoni i przekazane księdzu wikaremu Jackowi Zielińskiemu. Dzięki tej akcji wiele rodzin z parafii Witonia borykających się z trudnościami socjalnymi otrzymało pomoc w formie żywności zebranej w trakcie trwania zbiórki. W imieniu obdarowanych bardzo dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w tej akcji a w szczególności członkom Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej oraz księdzu Jackowi za życzliwość i pomoc okazaną w trakcie trwania zbiórki. Była to pierwsza Nasza tego typu akcja. Myślę, że w przyszłości również podejmiemy podobne wyzwania, by wesprzeć Tych, którzy znajdują się w potrzebie.
Niech słowa bł. Jana Pawła II będą podsumowaniem naszej akcji:
„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.