Pierwszy Dzień Wiosny

Wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na Pierwszy Dzień Wiosny. Doczekaliśmy się, ale niestety w tym roku wiosna przywitała nas na biało. Dzieci z klas 0-III nie zniechęciły się jednak i postanowiły tradycyjnie pożegnać zimę. Wykonały Marzannę i wiosenne stroiki i ze śpiewem ruszyły w uroczystym pochodzie.
Następnie uczniowie klasy 0 przedstawili z tej okazji krótki występ.
Później odbył się turniej gier planszowych. W warcaby najlepszymi okazali się Mateusz Kaźmierczak, Kuba Ciemieniewski, Miłosz Cegiełka. W grze w kości zwyciężyła Maja Walczak, Michał Grzelak i Piotrek Wasielewski, w zmaganiach z klockami Jenga najsprawniejszymi zostali Natanael Olszewski, Karolina Marczak i Adam Królak. Natomiast w grze w „chińczyka” sukces odniósł Arek Ciura, Kuba Ciemieniewski i Małgosia Bieguszewska.
Starsi koledzy z gimnazjum Pierwszy Dzień Wiosny spędzali pod opieką wychowawcy. Uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, zabawach i rozgrywkach sportowych. Dla przykładu, klasa IIa uczestniczyła w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez wychowawcę, jednocześnie nauczyciela zajęć technicznych, P. Iwonę Bieganowską. Na zajęciach uczniowie poznali tajniki wypieku ciasta kruchego. Powstały pyszne wielkanocne mazurki.