Klasa IA robiła pizze na zajęciach świetlicy

Uczniowie klasy IA wraz z opiekunem p. Moniką Kubiak odbyli kulinarną podróż do Włoch, ponieważ na zajęciach świetlicy robili pizze. Kraj ten kusi i przyciąga niepowtarzalnym klimatem, wielowiekową historią, niezwykłymi zabytkami i oczywiście przepyszną kuchnią.
Młodzież podzieliła się na dwie grupy: grupa chłopców i grupa dziewcząt. Każda grupa miała przynieść składniki na pizze.
Po długim oczekiwaniu, gdy już pizze się upiekły uczniowie zaczęli konsumować . Panowała bardzo miła i „pyszna” atmosfera, a zapachy pizzy roznosiły się po całej szkole.

Dla osób, które chciałyby zjeść dobrą pizze podajemy przepis:
Składniki na ciasto:

40 dkg mąki
3 dkg drożdży
1 łyżeczka cukru
pół łyżeczki soli
1 szkl. letniej wody
2 łyżki oleju

W szklance wody rozrobić drożdże, dodać do reszty składników i szybko wyrobić. Odstawić do wyrośnięcia na ok. 15 min. Po wyrośnięciu ciasto rozciągnąć na blasze z piekarnika. Dodać ulubione składniki, np. szynkę lub 1 fileta z kurczaka pokroić w kostkę i usmażyć w przyprawie kebab – gyros, kukurydza, pieczarki, cebula, żółty ser.
SMACZNEGO!!!