Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalisów z Byszewa

Klasa 3a z Zespołu Szkół w Byszewie wraz z opiekunem p. Moniką Kubiak otrzymała jedną z 30 nowoczesnych tablic multimedialnych oraz kompaktowy robot kuchenny marki Siemens. Są to nagrody za udział w konkursie w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” organizowanym przez markę WINIARY. Partnerem społecznym programu jest Federacja Polskich Banków Żywności, patronat honorowy nad akcją objęło Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych oraz Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Głównym celem konkursu jest przekazywanie młodzieży, wiedzy na temat zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania.
Na oficjalne wręczenie tablicy multimedialnej uczniom klasy 3a zaproszony został Wójt Gminy Kutno – Jerzy Bryła i media. Ważnym elementem tego wydarzenia była specjalna lekcja przeprowadzona dla uczniów naszej szkoły, w ramach której dietetyk programu edukacyjnego przeprowadził nietypowy quiz żywieniowy. Uczniowie wzięli udział w grze opartej na zasadach znanego turnieju Milionerzy. Przy pomocy pilotów to testów Interwrite odpowiadali w grupach na pytania dotyczące zdrowego żywienia.. Później zwycięska klasa miała okazję spróbować swoich sił podczas warsztatów tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance – Pawła Tolaka.