Olimpiada Wiedzy Religijnej

Uczniowie gimnazjum przy ZS w Byszewie wzięli udział w kolejnej edycji Olimpiady Wiedzy Religijnej organizowanej przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej w Łowiczu.
Do pierwszego szkolnego etapu, który odbył się 11 kwietnia 2013 przystąpiło dwudziestu siedmiu uczniów. Na tym etapie zwyciężył Dominik Siuda (III B), Małgorzata Głodek (II B), Wioletta Orzeł (IIB) oraz Paweł Mikołajczyk (IIA). Trzech z nich zakwalifikowało się do drugiego etapu dekanalnego, który odbył się 11 maja na terenie parafii w Dybowie. Nasi uczniowie z powodzeniem rywalizowali z uczniami gimnazjum w Witoni i gimnazjum nr 3 w Kutnie. W etapie dekanalnym pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Głodek, trzecie zaś Dominik Siuda. Oboje będą reprezentować nasze gimnazjum i dekanat Kutno – św. Michała Archanioła w finałowym etapie olimpiady, który odbędzie się 12 czerwca w Łowiczu.