Rajd po Kutnie

W dniu 17 maja 2013 roku uczniowie z klasy III i V pod opieką pani Iwony Maciejewskiej uczestniczyli w XX Młodzieżowym Rajdzie Pieszym „Śladami historii i zabytków Kutna”.
Uczestnicy rajdu wyruszyli spod Dworku Modrzewiowego i wędrowali ulicami Kutna zapoznając się z tradycją różaną naszego miasta. Zakończenie rajdu miało miejsce w Kutnowski Domu Kultury, gdzie został wyświetlony film Agnieszki Arnold „Kutno. Róże Arona”.
Na koniec odbył się konkurs wiedzy o historii i tradycji różanej Kutna. Po trudnych i bardzo emocjonujących zmaganiach okazało się, iż w gronie czterech zwycięzców jest uczennica naszej szkoły- Ewelina Rudkowska. Zwycięzcy w nagrodę pojadą na wycieczkę do ogrodu różanego w Forst w Niemczech w dniu 29 czerwca 2013 roku. Wyjazd ten został ufundowany przez Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego, który osobiście pogratulował zwycięzcom wręczając dyplomy. Zwycięzcy konkursu otrzymali, także nagrody książkowe ufundowane przez Marszałka Województwa Łódzkiego pana Witolda Stępnia i Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego.