Kampania profilaktyczna o tematyce antynikotynowej

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie gimnazjum Zespołu Szkół w Byszewie realizowali wewnątrzszkolną kampanię profilaktyczną o tematyce antynikotynowej. Kampania rozpoczęła się konkursem na hasło przewodnie. Wszyscy uczniowie gimnazjum wypełniali ankietę dotyczącą problemu antynikotynowego wśród młodzieży, uczestniczyli również w zajęciach praktycznych, poprzez obserwację doświadczenia chemicznego uwalniania szkodliwych substancji zawartych w papierosie do płuc.

W dniu 10.06.2013 uczniowie klas I-III gimnazjum podsumowali realizację kampanii. Hasło „Kiedy palisz papierosa, życie ucieka ci spod nosa” zaproponowane przez klasę IIIB zwyciężyło w konkursie. Uczniowie w nagrodę otrzymali słodki upominek. W tym dniu w naszej szkole propagowano wśród uczniów spożywanie warzyw i owoców, główną atrakcją była symboliczna walka papierosa z jabłkiem. Uczennice klasy IIIB wykonały prace plastyczne, plan miasta Kutno z wyszczególnieniem miejsc, gdzie można spędzić miło czas, jako alternatywa w stosunku do palenia.

Koordynatorami kampanii były: Aleksandra Lewandowska i Monika Kubiak