Zadbaj o swoje płuca

W roku szkolnym 2012/2013 pod kierunkiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kutnie uczniowie szkoły podstawowej w Byszewie uczestniczyli w realizacji programu „Zadbaj o swoje płuca”. W ramach tego programu klasy I-III brały udział w zajęciach warsztatowych o tematyce zdrowotnej oraz konkursie plastycznym związanym z hasłem kampanii. Uczniowie klasy V jako główni realizatorzy programu w oddziale IV-VI, uczestniczyli w 2 godzinnych warsztatach o tematyce zdrowotnej, wykonywały pracę praktyczną tworząc symbol zdrowia w postaci misia.

W dniu 07.06.2013 podsumowano realizacje programu. Uczniom klas II i III szkoły podstawowej wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym. Reprezentanci klas I-VI brali udział w konkurencjach sportowych. Cała społeczność szkoły podstawowej uczestniczyła w prelekcji pracownika PSSE w Kutnie pani Katarzyny Pijewskiej.