Wycieczka do Poczdamu i Berlina

W dniach 18-20 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Poczdamu i Berlina. Podczas pierwszego dnia zwiedzili zespoły pałacowo – parkowe Cecylienhof i Sanssouci, Bramę Brandenburską , Alter Markt, Bassinplatz, Dzielnicę Holenderską, Muzeum Lotnictwa.

W drugim dniu wycieczki wyruszyli do stolicy Niemiec. Niestety w tym dniu miasto to odwiedzał również prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, dlatego nie zobaczyli Bramy Brandenburskiej i Reichstagu. Udało się jednak im dotrzeć do Potsdamer Platz, Kolumna Zwycięstwa, Wyspa Muzeów, Muzeum Techniki, Aleja Unter den Linden, Check Point Charlie, Muru Berlińskiego. Wieczorem wracali na pyszne posiłki do Lubniewic. Tu też mogli odpocząć nad jeziorem lub pograć w siatkówkę.

Trzeciego dnia czekała ich największa atrakcja, a mianowicie wyjazd na Tropical Islands do Krausnick, gdzie kilka godzin spędzili na wspaniałej zabawie.