Konkursy szkolne

W roku szkolnym 2012/2013 Zespół Nauczania Początkowego w składzie Małgorzata Ambroziak, Iwona Zawadzka i Katarzyna Stolińska zorganizował serię konkursów.
Pierwszy z nich, pt. „Znawca legend”, dotyczył znajomości podań związanych z historią Polski. Wyłonił on na każdym poziomie nauczania największych znawców i pasjonatów historii. W klasie pierwszej największą znajomością legend odznaczyła się Alicja Pawlak, w drugiej Kuba Ciemieniewski, a w trzeciej – Julia Janczak. Konkurs matematyczny zdominowały dziewczyny. „Mistrzem matematyki” w klasie pierwszej została Maja Walczak, w klasie drugiej ex aequo Julia Kiciak i Julia Maciejewska, a w trzeciej Karolina Graczyk.
Ostatni konkurs, ortograficzny, był przeznaczony tylko dla trzecioklasistów. Zwyciężyła go Maja Sobiecka, drugie zajęła Amelia Piasecka, a trzecie miejsce na podium przypadł Gosi Bieguszewskiej.
W klasach IV-VI pod koniec roku szkolnego dzieci mogły również wykazać się wiedzą i umiejętnościami, które zaprezentowały na konkursie ortograficznym i matematycznym organizowanych przez Panią Dorotę Grzybek i Iwonę Bieganowską.