Wycieczka do Jednostki Wojskowej 4393 w Leźnicy Wielkiej

23 października 2013 roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Jednostki Wojskowej 4393 w Leźnicy Wielkiej. Wycieczka zorganizowana przez panie M. Szymaniak i E. Rożnowską miała na celu rozwijanie wśród młodzieży postaw obywatelskich i patriotycznych. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z historią i tradycjami jednostki. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od sali tradycji, w której zgromadzone są pamiątki związane z tradycją I Dywizjonu Szwoleżerów Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także „kącik pamięci” poświęcony poległym na pokojowych misjach zagranicznych żołnierzom. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z bronią używaną przez żołnierzy podczas ćwiczeń oraz misji pokojowych, zobaczyć ćwiczenia z użyciem działa przeciwlotniczego a także zasiąść za sterami helikoptera ratowniczego. Ponadto pierwszoklasiści mogli samodzielnie pokonać tor przeszkód w letnim ośrodku sportu, służącym do ćwiczeń żołnierzy.