Festiwal Językowy w ramach kampanii „Język to twój paszport. Ucz się języków”.

W dniu 3.12.2013r. pod opieką Ewy Mikołajczyk i Iwony Maciejewskiej, uczniowie z kl. I – III Gimnazjum wzięli udział w Festiwalu Językowym „Język to twój paszport. Ucz się języków”. Projekt został zrealizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji podlegający Ministerstwu Edukacji. Celem projektu było zainteresowanie młodzieży językiem a także kulturą różnych państw. Na początku uczniowie otrzymali paszporty dzięki którym mieli możliwość podróżować po europejskich stolicach – Londyn, Paryż, Moskwa i Berlin. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych, brali udział w quizach, konkursach, a także pracowali w grupach. Atrakcją był również czerwony londyński autobus typu double – decker, który wzbudził zainteresowanie wśród młodzieży. Na zakończenie uczniowie otrzymali nagrody za udział w zabawie a także została wręczona dydaktyczna gra planszowa z „Europkiem przez Europę”.