„Szlachetna paczka” w Zespole Szkół w Byszewie

W tym roku już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”. W związku z tym, iż rok temu udało nam się uzbierać ogromną paczkę, tym razem postanowiliśmy wybrać dwie rodziny. I tak pod naszą opiekę trafiła starsza, samotna pani, która w swym życiu wycierpiała wiele złego (m.in. pożar mieszkania, który doszczętnie zniszczył wszystkie rzeczy seniorki) oraz liczna rodzina zmagająca się nie tylko z trudami życia codziennego ale także z choroba jednego z dzieci. Również tym razem szczodre serca naszych uczniów nie zawiodły. Zebraliśmy wszystkie potrzebne rzeczy, a nawet nieco ponad, pojawiło się kilka niespodzianek. Paczki zostały przekazane przez wolontariuszy, którzy wspaniale z nami współpracowali (pani Ola nawet po raz kolejny). Następnie otrzymaliśmy pełne wzruszenia relacje z przekazania owych podarków oraz wzięliśmy udział w gali podsumowującej cała akcję w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. Całą akcję zakończyliśmy uroczystym apelem podsumowującym wszystkie działania. Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej pod opieką pani Edyty Rożnowskiej z całego serca dziękuje wszystkim darczyńcom za każdy gest życzliwości! Już nie możemy doczekać się kolejnej akcji.