V Zjazd Mikołajek i Mikołajów

2 grudnia 2014 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr2 w Kutnie odbył się V Zjazd Mikołajów i Mikołajek. W spotkaniu udział wzięli chętne osoby z Zespołu Szkół w Byszewie oraz z Ośrodka.
Wcześniej uczestnicy spotkania musieli odpowiednio się do niego przygotować, a mianowicie, jak to już jest tradycją, własnoręcznie wykonać upominek. Tym razem postanowiliśmy wykonać szkatułkę na drobiazgi, ale żeby była niezwykła, to ozdobiliśmy je techniką decupache. Oczywiście, aby efekt był lepszy, prezenty zostały pięknie opakowane. Tak przygotowani , w czapkach mikołajowych na głowach przybyliśmy do Ośrodka.
Podczas spotkania zostaliśmy podzielni an dwie grupy: damską i męską i „budowaliśmy” model „Mikołaja” i „Mikołajki”. Okazało się, iż chłopcy nie doczytali dokładnie instrukcji i wykonali bardzo „męską Mikołajkę”. Następnie pisaliśmy list do Mikołaja oraz przepis na udane święta. Atrakcją spotkania okazała się możliwość popracowania nad kondycją w ośrodkowej siłowni.
Kulminacyjnym punktem zabawy było oczywiście obdarowywanie się samodzielnie wykonanymi przez siebie prezentami mikołajkowymi. Z niepokojem spoglądaliśmy na naszych kolegów, czy spodobają im się nasze prezenty. Okrzyki zachwytu zrekompensowały nam trudy przygotowywania skrzynek.
My dostaliśmy ręcznie malowane kubki a wizytówką, kto go wykonał. Na kubkach można było dostrzec indywidualne zainteresowania i pasje naszych kolegów. Były na przykład kwiatowe wzory ale także barwy ulubionego klubu sportowego.
Wspólna zabawa szybko dobiegła końca i musieliśmy się już pożegnać. Kolejny zjazd dopiero za rok, ale mamy nadzieję, iż znowu nadarzy się okazja do odwiedzin.
Pomysłodawców zjazdu: p. Iwonę Zawadzką i p. Jolantę Kaczmarek cieszy fakt, że nadal dzieci i młodzież chcą podtrzymywać relacje i poświęcać sobie czas.