„Zadbaj o swoje płuca”

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klasy V wraz z wychowawcą Iwoną Maciejewską z Zespołu Szkół w Byszewie przy współpracy Sanepidu realizowali program profilaktyczny „Zadbaj o swoje płuca”. Program ten był przeprowadzany na godzinie wychowawczej. Skupiliśmy się głównie na promowaniu zdrowego stylu życia oraz przestrzeganiu zasad zdrowego odżywiania się w praktyce. W listopadzie obchodzony był Światowy Dzień Rzucania Tytoniu pod hasłem „Weź jabłko zamiast papierosa”- uczniowie wysłuchali pogadanki i wykonali plakaty.
Dzieci poznały zasady prawidłowego żywienia. Wiedzą, że celem racjonalnego żywienia jest dostarczanie organizmowi urozmaiconego pożywienia. Wykonały piramidę zdrowego żywienia, która określa schematycznie grupy produktów i wskazuje orientacyjne ilości ich dziennego spożycia, niezbędne dla zachowania zdrowia i dobrej kondycji człowieka.
Uczniowie przyrządzili smaczne, zdrowe i kolorowe kanapeczki. Wyglądały one bardzo atrakcyjnie, udekorowane były pomidorem, sałatą, ogórkiem, rzodkiewką. Przygotowanie ich sprawiło dzieciom ogromną radość.