Ratujemy i uczymy ratować

W dniu 25 lutego 2015 roku panie Iwona Zawadzka oraz Edyta Rożnowska wzięły udział w szkoleniu dotyczącym pierwszej pomocy w ramach realizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Szkolenie miało zarówno wymiar teoretyczny jak i praktyczny. Kursanci zapoznali się w wszelkimi zasadami obowiązującymi podczas udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz przećwiczyli w praktyce poszczególne procedury.

Na szkoleniu zostały także przekazane dla szkoły nieodpłatne materiały do prowadzenia zajęć w ramach programu. Są to podręczniki dla nauczycieli i uczniów, tekturowe atrapy telefonów komórkowych oraz instruktażowe filmy DVD, które Panie Iwona i Edyta wykorzystają w najbliższym czasie do nauki naszych uczniów z klas I-III jak udzielać pierwszej pomocy.