Konkurs dekanalny poświęcony pamięci świętego Jana Pawła II „To, co niezniszczal

Rok 2015 jest rokiem, w którym obchodzimy 10 rocznicę śmierci naszego nieodżałowanego papieża rodaka Świętego Jana Pawła II.
W celu należytego przygotowania uczniów do godnego przeżycia tej ważnej dla nas Polaków i chrześcijan rocznicy, katecheci z Zespołu Szkół w Byszewie zorganizowali konkurs o tematyce dotyczącej śmierci, pogrzebu, beatyfikacji i kanonizacji Świętego Jana Pawła II.
Uczniowie, którzy zgłosili się do udziału w konkursie mieli okazję uczcić pamięć oraz wyrazić swoje uczucia do Ojca Świętego Jana Pawła II. Treści wchodzące w skład obowiązującego materiału przybliżały wartości zawarte w nauczaniu Świętego Jana Pawła II oraz informacje na temat wydarzeń związanych ze śmiercią świętego papieża.
Do konkursu przystąpiły trzy szkoły z dekanatu Kutno-Woźniaków: Zespół Szkół w Byszewie, Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Gołębiewku oraz Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i dekanalnym. Etap dekanalny miał miejsce 14 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Byszewie. Spośród 15 osób biorących w nim udział zostali wyłonieni zwycięzcy: I miejsce- Sandra Szymańska – ZS Byszew, II miejsce- Karolina Janczak – ZS Byszew oraz III miejsce Katarzyna Siermińska – ZS Byszew. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Księdza Dziekana Ireneusza Chmielowskiego.