Akcja Prozdrowotna Antytytoniowa

W dniu 28 maja 2015 r. w naszej szkole odbyła się Akcja Prozdrowotna Antytytoniowa pt. „Palenie papierosów wrogiem człowieka” zorganizowana w ramach Światowego Dnia Bez Tytoniu przypadającego na 31 maja. Organizatorami akcji była Dyrekcja i Grono Pedagogiczne szkoły we współpracy z Oświatą Zdrowotną i Promocją Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Kutnie.
W ramach imprezy odbyła się pogadanka pracownic PSSE w Kutnie uwzględniająca tematykę podstawowych zasad zdrowego, higienicznego stylu życia wolnego od nałogu palenia papierosów, rozwiązywano z uczniami krzyżówkę z hasłem „Palenie szkodzi zdrowiu”, rozdawano materiały o tematyce antytytoniowej, badano zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera (osoby dorosłe).
Uczniowie szkoły zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne o tematyce antytytoniowej, brali udział w konkursie wiedzy, wykonali układy taneczne, sporządzali zdrowe soki owocowo-warzywne z produktów ufundowanych przez Radę Rodziców.
Finałem akcji było podsumowanie i wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego „Palenie papierosów wrogiem człowieka”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz klas I-III Gimnazjum. Komisyjnie wybrano 12 laureatów do nagród, których fundatorem było Starostwo Powiatowe w Kutnie.