Święta majowe

Mając poczucie przynależności narodowej uczniowie klas I-III udzielili się w obchodach Święta Flagi i Święta Konstytucji. Dnia 2 maja dzieci brały udział w przemarszu ulicami miasta Kutna niosąc flagę biało-czerwoną o długości 62m. Na Placu Wolności wysłuchali historię flagi narodowej, a następnie zaśpiewali hymn państwowy. Później obdarowywali mieszkańców, a szczególnie dzieci chorągiewkami. Niektórzy prawidłowo odpowiadając na pytanie otrzymali biało-czerwone flagi. W Miejskim Parku uczestniczyli w „Biegu ku biało-czerwonej”. Obchody dnia 3 maja miały miejsce w Kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca, gdzie o godz. 10.00 odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy dzieci brały udział w uroczystym przemarszu na Plac Wolności. Podczas przemarszu rozdawali kotyliony i biało-czerwone wiatraczki. Na placu wysłuchali przemówienia Prezydenta Miasta Kutna, oglądali taniec poloneza w wykonaniu dzieci z przedszkola, uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjum i liceum oraz wysłuchali koncertu orkiestry dętej z Wrześni.