Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W tym dniu dzieci świętowały urodziny misia. Nauczycielka zorganizowała zabawy integracyjne w kole „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a także gimnastykę małego misia przy piosence „ Mały miś”. W trakcie uroczystości dzieci zaśpiewały swoim ulubieńcom „ Sto lat” oraz wysłuchały wiersz Cz. Janczarskiego „ Naprawiamy Misia”. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy- „ Przyjaciel Pluszowych Misiów”.

Kto misiowi urwał ucho?
No, kto? – pytam.
Cicho, głucho…
Nikt się jakoś
Nie przyznaje.
Może jechał miś tramwajem?
Może upadł, biegnąc z górki?
Może go dziobały kurki?
Może Azor go tarmosił, urwał ucho,
Nie przeprosił?!
Igła, nitka,
Rączek para.
Naprawimy szkodę zaraz!
O już sterczą uszka oba.
Teraz nam się miś podoba!

Cz. Janczarski