„Krainie Czarów i Wróżb”

„Czary mary… hokus pokus…” – tak można powiedzieć, gdy się jest w „Krainie Czarów i Wróżb”. W przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Ten dzień był dniem radosnych zabaw tanecznych i wróżb, w których dzieci mogły poznać cząstkę naszej tradycji. W magiczny andrzejkowy nastrój przeniósł nas specjalny gość- iluzjonista Maciej Duda. Wraz ze swoimi asystentkami zaprezentował najciekawsze sztuczki i czary. Zabawa była przednia, dzieci z zaciekawieniem chętnie odgadywały zagadki i uczestniczyły w roli: „ pomocnik” czarodzieja. Pewne jest to, że czary przyniosły nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.