Wigilia u przedszkolaków

Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia jest już za nami. Powszechnie wiadomo, że są to dni najbardziej rodzinne i ciepłe, pozwalające poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekiwali nadejścia dnia, w którym narodzi się Jezus Chrystus. W przedszkolu okres poprzedzający ten niezwykły czas był bardzo pracowity. Z tej okazji grupa przedszkolaków w wieku 3- 4 lat wraz z wychowawcą przygotowała jasełka, które odbyły się 18 grudnia 2015 roku. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców i wychowawcę, prezentowali się fenomenalnie. Uroczystość jasełek podzielona była na dwa etapy. Na początku dzieci pięknie śpiewały świąteczne piosenki, a także z dużym zaangażowaniem recytowały przygotowane wierszyki. W dalszej części przedstawienia dziewczynki pięknie zaprezentowały taniec śnieżynek. W tym dniu nie zabrakło w naszym przedszkolu największej niespodzianki dla dzieci. Z wielkim workiem przybył Święty Mikołaj i obdarował dzieci prezentami. Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem i serdecznymi życzeniami. Wychowawca: Agnieszka Domżał serdecznie dziękuje wszystkim licznie przybyłym gościom, a rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniach dzieci do przedstawienia jasełek.

„… Rodzinne spotkanie, rodzinne święta,
W których magiczna jest moc zaklęta.
Bo wigilijny świąteczny czas,
najlepsze myśli budzi w nas.
W rodzinnym gronie się spotykamy,
z wszystkimi, których kochamy…”