Zadbaj o swoje płuca

Mimo, iż gruźlica kojarzy nam się z przeszłością, trudnymi warunkami życia, to ciągle jeszcze stanowi duży problem. Liczba zachorowań rośnie. Ważne jest, aby nasi uczniowie potrafili zminimalizować zagrożenie ze strony choroby, dlatego klasa IV pod opieką wychowawcy i pedagoga szkolnego realizuje program „Zadbaj o swoje płuca”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Łodzi. Podczas zajęć wychowawczych dzieci dowiedziały się wiele o przyczynach i objawach choroby. Podczas zajęć komputerowych oraz we własnym zakresie pozyskały informacje na temat profilaktyki i szczepień ochronnych, o których przygotowali i wygłosili bardzo ciekawe referaty. Program będzie realizowany do 24 marca i przewiduje dużo ciekawych form pracy. Relacje przedstawimy Państwu w przyszłym artykule.