OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY O POŻARNICTWIE – ETAP GMINNY

W dniu 07 marca 2016r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w gminnym etapie XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie. Poziom był bardzo wysoki, jednak nie przeszkodziło to reprezentantom naszej szkoły w zajęciu czołowych miejsc. I tak w kategorii I (klasy IV-VI) Alicja Pawlak zajęła II miejsce i będzie reprezentowała naszą szkołę i gminę na etapie powiatowym, zaś Miłosz Cegiełka zajął miejsce IV. W kategorii II (gimnazjum) również mamy laureatów – I miejsce zajął Bartosz Sobczak, II miejsce Aleksander Mordzak i to oni przeszli do etapu powiatowego, zaś Kacper Czapliński zajął miejsce III. Uczniowie przygotowywali się pod opieką p. E. Rożnowskiej i w najbliższy piątek zmierzą się w etapie powiatowym. Podczas konkursu został również zorganizowany pokaz sprzętu strażackiego przez strażaków z PSP w Kutnie. Uczniowie mogli zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem służącym nie tylko do gaszenia pożarów. Mieli również możliwość zadawania pytań a także przymierzenia niektórych sprzętów z wyposażenia strażaka. Laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa.