Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Pożarnictwie- etap powiatowy

11 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły reprezentowali gminę Kutno na etapie powiatowym XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie. Uczniowie, pomimo krótkiego czasu jaki mieli na przygotowanie się do konkursu, świetnie sobie poradzili zajmując czołowe miejsca. Turniej był bardzo emocjonujący. Po etapie pisemnym Aleksander Mordzak z kl.II A zajął miejsce VII, zaś pozostałych dwóch uczestników zafundowało nam niemałe emocje, gdyż oboje trafili do dogrywki. I tak po dodatkowych testach Alicja Pawlak z kl.IV zajęła miejsce IV, przegrywając tylko 1 punktem. Jednak należy wspomnieć, iż Alicja była uczestnikiem OTWP po raz pierwszy i na przygotowanie się miała niespełna 1,5 tygodnia, dlatego też należą jej się szczególne wyrazy uznania. Więcej szczęścia miał Bartosz Sobczak z kl.IG, który po dogrywce zajął miejsce II i tym samym zakwalifikował się do etapu ustnego. W końcowym efekcie Bartosz zajął II miejsce w kategorii gimnazjum powiatowego etapu OTWP.
Uczniowie do turnieju przygotowywali się pod opieką p. E. Rożnowskiej.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.