Drzwi Otwarte w Zespole Szkół w Byszewie

Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół w Byszewie upłynął pod znakiem licznych atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęło zwiedzanie szkoły przez szóstoklasistów i specjalnie przygotowane dla nich lekcje otwarte.
Jedną z nich była lekcja języka angielskiego, która została przeprowadzona przez uczennice klasy III gimnazjum, pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego – pani Ewy Mikołajczyk. Dla uczniów szkoły podstawowej przygotowane zostały różne ćwiczenia interaktywne, piosenki oraz obrazki. Przyszli gimnazjaliści mieli również możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat najciekawszych miejsc w Londynie. Spotkanie z szóstoklasistami zakończył słodki poczęstunek.
Kandydaci do kontynuowania nauki w gimnazjum mieli także możliwość zapoznania się z atmosferą, jaka panuje w naszej szkole podczas lekcji fizyki. Uczniowie z klasy II i III gimnazjum wraz z panią Iwoną Bieganowską opowiedzieli gościom o nowym przedmiocie, który poznają w kolejnym etapie edukacyjnym. W czasie spotkania przedstawiono doświadczenia, które ściśle łączą zjawiska występujące w przyrodzie z fizyką. Dzieci z klasy szóstej dowiedziały się m.in. jak dochodzi do powstania wyładowania atmosferycznego podczas burzy, skąd się bierze tęcza i jaki ma rozkład barw. Szóstoklasiści mogli przekonać się również, że fizyka należy do nauk ścisłych. Na dowód tego gospodarze przedstawili gościom ciekawe pomiary i obliczenia. Spotkanie zaowocowało luźnymi rozmowami młodzieży na temat funkcjonowania naszej szkoły oraz nawiązaniem nowych znajomości.
Kolejną atrakcją, zarówno dla przyszłych gimnazjalistów, jak i innych osób goszczących w naszej szkole z okazji Drzwi Otwartych, był wiosenny przegląd talentów przygotowany przez panią Edytę Rożnowską i panią Katarzynę Stolińską.
Konkurs ten miał na celu zaprezentowanie niecodziennych zdolności, umiejętności i zainteresowań naszych uczniów. Widownia mogła podziwiać pokazy akrobatyczne, liczne układy taneczne oraz sztuczki piłkarskie. Nie zabrakło również popisów wokalnych, recytatorskich czy też występów instrumentalnych. Ponadto została zorganizowana wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci. Show zakończył się humorystycznym akcentem kabaretowym w wykonaniu najstarszych uczniów.
Druga część spotkania w ramach Drzwi Otwartych rozpoczęła się o godz. 16:30. Adresowana była przede wszystkim do tych dzieci, które w roku szkolnym 2016/2017 rozpoczną naukę w oddziałach przedszkolnych lub w klasie pierwszej szkoły podstawowej oraz ich rodziców.
Podczas spotkania pani dyrektor Barbara Podolska zapoznała rodziców z pełną ofertą edukacyjną, kadrą pedagogiczną oraz odpowiedziała na szereg pytań dotyczących funkcjonowania szkoły.
Najmłodsze dzieci wzięły także udział w zajęciach integracyjnych przygotowanych przez panią Iwonę Zawadzką i panią Agnieszkę Domżał.
Nauczycielka grupy 3-4 latków przygotowała dla małych gości warsztaty plastyczne pt. „Wiosna tuż, tuż”. W nawiązaniu do tematu wykonano dwie prace: kolorowe hiacynty z płatków oraz gałązki bazi – kotków (stemplowanie paluszkami z użyciem farby). Dzieci zachwyciła technika ich wykonywania, każde z nich otrzymało pakiet materiałów do samodzielnej pracy w domu. Maluchy z zaciekawieniem oglądały salę wraz z kącikami zainteresowań. Podziwiały wiosenną galerię przedszkolaków. Miały okazję bliżej poznać panią oraz inne dzieci uczęszczające do naszego przedszkola. Natomiast rodzice mieli możliwość porozmawiania z nauczycielem o wychowaniu i zajęciach dydaktycznych, by lepiej przygotować siebie i dzieci na kolejny rok przedszkolny.