Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Byszewie odwiedzili stolicę

26 kwietnia 2016r. uczniowie klasy I i II Gimnazjum w Zespole Szkół w Byszewie wraz z nauczycielami: panią Barbarą Podolską, panią Moniką Olejniczak, panią Moniką Szymaniak oraz panią Danutą Nowak wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Narodowego połączone z lekcjami muzealnymi. Uczniowie klasy I uczestniczyli w lekcji pt. „Malarstwo historyczne XIX wieku”, a uczniowie klasy II – „Artyści końca XIX wieku”. Po półtoragodzinnych, niezwykle ciekawych zajęciach, grupa wraz z panem przewodnikiem – Piotrem Kunertem udała się metrem w okolice Ogrodu Saskiego. Po jego obejrzeniu młodzież przemieściła się pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie miała okazję obserwować uroczystą zmianę warty.
Kolejnym etapem zwiedzania był Pałac Prezydencki, o którego historii długo i interesująco opowiadał pan przewodnik. Przedostatni punkt wycieczki stanowił Plac Zamkowy, gdzie młodzi turyści mieli możliwość obejrzenia Kolumny Zygmunta i wysłuchania ciekawej historii związanej z jej powstaniem.
Na zakończenie młodzież udała się na Rynek Starego Miasta, gdzie przy Pomniku Warszawskiej Syrenki zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Zmęczeni, ale pełni wrażeń gimnazjaliści późnym wieczorem wrócili do domu.
Z pewnością wycieczkę tę zaliczą do udanych i będą mile wspominali.