I Międzyszkolny Rajd Pieszy „Kutno doktora Troczewskiego”

W dniu 13.05.2016r. uczniowie z klas III Gimnazjum wraz z opiekunem Ewą Mikołajczyk wzięli udział w I Międzyszkolnym Rajdzie Pieszym „Kutno Doktora Troczewskiego” zorganizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr. 2 w Kutnie. O godzinie 9.00 trzy grupy z kutnowskich Gimnazjów ( Zespół Szkół w Byszewie, Gimnazjum nr. 1 oraz Gimnazjum nr. 3 w Kutnie) wyruszyły spod budynku szkolnego wraz z panią Aleksandrą Szymczak – opiekunem Szkolnego Koła Hotelarsko Turystycznego oraz panią Małgoratą Kajszczarek – Szychowską i wędrowali śladami działalności doktora Antoniego Troczewskiego. Głównym punktami tras były: Willa Troczewskiego przy ulicy 29 listopada ( obecnie USC), dawny szpital św. Walentego przy ulicy Wyszyńskiego, Dom Dochodowy OSP (obecnie Centrum Muzyki, Teatru i Tańca), park Traugutta oraz grób doktora na Cmentarzu Miejskim. Na trasie Rajdu dołączyła pani Bożena Gajewska – Prezes Towarzystwa Ziemi Kutnowskiej dzieląc się z młodzieżą wiedzą z zakresu edukacji regionalnej na temat działalności Doktora. Przewodnicy na bieżąco opowiadali historie powiązane z poszczególnymi miejscami , ujawniając interesujące fakty. O godzinie 11.00, uczniowie udali się ponownie do szkoły na słodki poczęstunek oraz zwiedzanie szkoły. Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w prezentacji nakrycia stołu z okazji Dnia Matki. Pokaz ten został przygotowany przez uczennice klasy I Technikum Zawodowego – kelner. Rajd zakończył się konkursem wiedzy o doktorze Troczewskim.
I miejsce zajęła uczennica naszego Gimnazjum – Agata Słowińska otrzymując dyplom oraz nagrodę książkową.
II miejsce – Grzegorz Wilkowiecki z Gimnazjum nr 1 w Kutnie.
III miejsce – Norwid Malczewski z Gimnazjum nr 3 w Kutnie.
Pozostali uczestnicy rajdu otrzymali drobne upominki.