Konkurs Wiedzy Łowieckiej

W miniony piątek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Konkursie Wiedzy Łowieckiej. Konkurs odbył się pod patronatem Koła Łowieckiego okręgu łódzkiego, w szkole podstawowej w Starej Sobotce. Uczestnicy rozpoczęli swe zmagania od części pisemnej,w której musieli odpowiedzieć na 36 pytań. Kolejnym punktem były ustne zmagania poszczególnych drużyn. Po zliczeniu punktów okazało się,iż nasz zespół w składzie – Milena Anielak, Wiktoria Antoniewicz oraz Maciej Szatkowski – zajął zaszczytne V miejsce. Mimo, iż udział w konkursie łowieckim jest niemal tradycja naszej szkoły,to należy wspomnieć,ze tegoroczny zespół składał się z samych debiutantów i tym bardziej gratulujemy zajętego miejsca.
Jednak konkurs to nie same zmagania. Uczestnicy mogli także zapoznać się i sfotografować z sowa – puchaczem, wysłuchać ekologicznych ciekawostek dotyczących naszego regionu oraz wziąć udział w ognisku z kiełbaskami. Ponadto wszyscy uczestnicy zostali sowicie nagrodzeni. Nasz zespół,przygotowywany pod czujnym okiem Pani Iwony Zawadzkiej, otrzymał tablety oraz kilka ekologicznych gadżetów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i do przyszłego roku. Darz Bór