Z dala od komputera – spotkanie z Dorotą Mularczyk

18 maja w Zespole Szkół w Byszewie gościła pani Dorota Mularczyk – autorka książek fantastyczno–przygodowych dla dzieci w wieku 9 – 14 lat.
Powieści pani Doroty: „Magiczny świat tuż za płotem” i „Szkarada z głębi” utrzymane są w klimacie przygody i fantazji, bazują “na przyjaźni oraz współpracy” – jak ujęła to sama pisarka. Nie ma w nich brutalności czy krwawych scen przemocy. Mało opisów, dużo akcji, spora dawka humoru, mnóstwo fantazji i barwnych postaci sprawiają, że książki czyta się lekko i przyjemnie.
Podczas spotkania autorskiego, połączonego z dyskusją na wesoło, pani Dorota Mularczyk poruszała różne tematy. Mówiła m. in. o konsekwencjach nadmiernego i niekontrolowanego korzystania z komputerów, tabletów – zwłaszcza uciekania dzieci i młodzieży w “świat” gier komputerowych. Jako wypełnienie czasu „z dala od komputera” proponowała lekturę swoich książek, których nie czyta się „do poduszki”, ponieważ mogą one jedynie rozbudzić.
Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji zainicjowanej przez panią Dorotę, zadawali pisarce mnóstwo pytań, a ona cierpliwie na wszystkie odpowiadała.
Spotkanie z panią Dorotą Mularczyk okazało się bardzo ciekawe i owocne. Pokazało, jak ważny i cenny dla dzieci jest kontakt z prawdziwym pisarzem, zwykłym człowiekiem z niezwykłym talentem.
Spotkanie zorganizowała mgr Monika Olejniczak.