Dzieci z Byszewa potrafią dbać o zdrowie

Uczniowie klasy IV Zespołu Szkół w Byszewie w ramach kolejnego etapu programu „Zadbaj o swoje płuca” rozwiązywali kolorowe krzyżówki o tematyce profilaktyki gruźlicy. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w akcji prowadzonej przez wychowawcę, pedagoga szkolnego we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kutnie przez cały rok szkolny dzieci wspaniale poradziły sobie z rozwiązaniem trudnych poleceń i odkryciem hasła PULMONOLOG. Uczniowie posiedli dużą wiedzę na temat szczepień ochronnych.
Zajęcia poprzedzone zostały prezentacją multimedialną przygotowaną przez starszych kolegów z gimnazjum. Prelekcja zawierała utrwalające informacje na temat schorzeń płuc i form zapobiegania tym chorobom.
W nagrodę za sumienną pracę wychowawca wręczył podopiecznym maskotki-gniotki symbolizujące swym podobieństwem owoce, przemycając dodatkową wiedzę na temat ich wartości odżywczych.