Warsztaty fotograficzne

Warsztaty fotograficzne to nauczanie z szerokim wachlarzem działań fotograficzno-plastycznych. Takie zajęcia odbyły się u naszych przedszkolaków 13 maja, które przeprowadziła Pani Milena Pietrzak- fotograf „DOBRE wspomnienia”. Poruszyliśmy zagadnienia związane z historią fotografii, kultury oraz sztuki. Zajęcia zaczęły się krótkim wprowadzeniem pt.: „ Jak to się zaczęło”- historia fotografii i aparatów fotograficznych. Dzieci poznały pracę fotografa oraz urządzenia jakimi posługiwał się kiedyś i obecnie. Poprzez wspólną zabawę nauczyły się malować światłem, uchwycić emocje, zamrozić ruch, a przede wszystkim aktywnie opowiadały o otaczającym ich świecie. W trakcie zajęć stwarzaliśmy sytuacje do rozwoju pozytywnych zachowań społecznych. Celem powyższych działań było pobudzenie procesu twórczego u dzieci. W tym dniu nie zabrakło dobrej atmosfery, zabawy i radości. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.