Wycieczka do Poznania

W dniu 13 czerwca uczniowie klas: IV, V i VI Zespołu Szkół w Byszewie uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Poznania.
W pierwszej kolejności dzieci zwiedziły starówkę, w szczególności Stary Rynek. Historię miasta poznały w Rogalowym Muzeum mieszczącym się w samym sercu starówki naprzeciw ratusza. W obiekcie uczniowie obejrzeli film poświęcony tradycji rogali Marcińskich oraz uczestniczyli w ich wyrobie i zdobieniu wg. oryginalnej receptury. Spotkanie z Mistrzem cukiernictwa zakończyło się poczęstunkiem regionalnym wypiekiem i otrzymaniem przez każdego uczestnika Certyfikatu Rogalowego Czeladnika.
Koziołki poznańskie podczas południowego hejnału uczniowie mogli podziwiać z uprzywilejowanego miejsca – z okien gmachu muzeum wychodzących wprost na wieżę ratusza.
Po posiłku w nowo otwartym, największym lokalu sieci MCDonald ‘s w Poznaniu uczestnicy wycieczki udali się do Nowego Ogrodu Zoologicznego. ZOO w Poznaniu położone jest w pięknym zielonym otoczeniu nad Jeziorem Maltańskim, gdzie znajdują się ośrodki rekreacji i sportów wodnych.
W ogrodzie zoologicznym zwierzęta zamieszkują w warunkach możliwie najbardziej przypominających naturalne. Wybiegi są duże otoczone terenem leśnym. Ze względu na znaczne odległości pomiędzy miejscami widokowymi zwiedzający przemieszczali się kolejką maltańską obwożącą turystów po terenie całego ogrodu. Dzieci miały możliwość obserwacji na żywo wiele egzotycznych, rzadko spotykanych zwierząt. Największą atrakcją okazał się jednak mały osierocony niedźwiadek o imieniu Cisna, znaleziony w Bieszczadach którego historię dzieci znały wcześniej z mediów.
Z pewnością wycieczka zostanie na długo zapisana w najprzyjemniejszych wspomnieniach, a co istotne wyjazd ukształtował wśród uczniów świadomość, poczucie wrażliwości i odpowiedzialności ludzi za los zwierząt.