Konkurs recytatorski

Dnia 8 czerwca w oddziale przedszkolnym w Byszewie odbył się konkurs recytatorski pt. „Kolorowe wiersze”. Celem konkursu było dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci.
Do zmagań konkursowych przystąpiło 13 przedszkolaków. Uczestnicy prezentowali m.in. utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej.
Wykonawców oceniało niezależne jury w składzie: Monika Kujawska, Edyta Rożnowska i Beata Leśniewska.
Ostatecznie laureatami konkursu zostali: I miejsce –Roksana Augustynowicz, II miejsce Lena Grochulska, III miejsce Nadia Suchodolska .Wyróżnienia otrzymali: Maja Iżyńska, Aleks Kubiak, Matylda Kroszczyńska, Julia Krzewicka. Piękne nagrody i dyplomy czekały nie tylko na zwycięzców konkursu, ale także na wszystkich uczestników, którym serdecznie gratulujemy.
Nagrody dla dzieci ufundował dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gołębiewie Henryk Mikołajczyk.