Przedszkolaki w ogrodzie botanicznym

Dnia 17 czerwca 2016r. odbyła się wycieczka do Palmiarni i Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Brały w niej udział dzieci z grupy 5 i 6 latków pod opieką wychowawczyni pani Wioletty Modlińskiej.

Nasza przygoda rozpoczęła się w Palmiarni. Mieliśmy możliwość poznania i obejrzenia roślinności z różnych stron świata. Największy zachwyt wśród dzieci wzbudziły palmy, których wiek przekracza nawet 140 lat! Dziewczynki w szczególności zainteresowała grupa roślin egzotycznych, którą stanowiły storczyki. Dodatkową atrakcją w Palmiarni były żółwie zamieszkujące oczka wodne. Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego. Dużym zainteresowaniem w ogrodzie cieszyły się zegary ze ścieżki edukacyjnej oraz skały, minerały i rośliny aromatyczne. Aktem końcowym naszej podróży były zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Radośni i wzbogaceni o nową wiedzę z zakresu ekologii wróciliśmy do domów. Dzięki dobrej organizacji i miłej atmosferze wycieczkę zaliczyliśmy do udanych.