Spotkanie przedszkolaków z Bibliotekarką

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w przedszkolu Panią Monikę Kujawską- bibliotekarkę z biblioteki szkolnej. Pani wprowadziła dzieci w kolorowy świat książek i opowiedziała o swojej przyjemnej pracy. Wytłumaczyła nam, jak można zostać czytelnikiem biblioteki, jak trzeba dbać o książki, i jak wiele zyskuje nasza wyobraźnia, kiedy udajemy się w czytelniczą podróż. W ramach upowszechniania czytelnictwa przeczytała dzieciom opowiadanie „W czepku urodzona, czyli foczka motylia” W. Drabik, D. Szoblik. Przedstawiona pozycja to kontynuacja serii Zostań mistrzem, dzięki której najmłodsi czytelnicy poznają polskich mistrzów sportu. Tym razem ukazana została nasza czołowa pływaczka. Teksty znanego autora przepełnione są zabawnymi scenkami, a barwne ilustracje zachęcają dzieci do lektury. Dzieci odpowiadały spontanicznie na zadawane przez Panią pytania. W celu utrwalenia opowiadania dzieci kolorowały ilustrację, tak jak zapamiętały z oglądanych obrazków. Spotkanie przebiegało w atmosferze zaciekawienia przygodami małej foczki. Dziękujemy Pani Monice za przybycie.