Ia i Ib na wycieczce w Toruniu.

W dniu 11 kwietnia 2017 r., uczniowie klas I Gimnazjum wraz z wychowawcami p. Ewą Mikołajczyk i p. Moniką Kubiak oraz panią pedagog Dominiką Łukowczyk wybrali się na wycieczkę autokarową do Torunia. W programie wycieczki główną atrakcją było obejrzenie Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. Uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy z różnych dziedzin: fizyki, chemii, biologii, geografii. Następnie na Starym Mieście w Toruniu, spotkaliśmy się z panią przewodnik i odbyliśmy spacer. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika i jego dom, statuetkę flisaka grającego na skrzypcach, żabią fontannę a także wysłuchaliśmy różnych legend związanych, m.in. z katarzynkami, żabami, pręgierzem – osłem dla żołnierzy toruńskich . Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżą, z którą związana jest legenda o pewnym zakochanym zakonniku. Największą atrakcją okazało się pieczenie i dekorowanie tradycyjnych ciastek w Muzeum Piernika. Po zakończeniu zwiedzania, mieliśmy oczywiście możliwość zakupienia pamiątek i toruńskich pierników. Wycieczka była udana, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.