Klasy I- III odwiedzają miasto Mikołaja Kopernika

Dnia 09.06.2017 r. uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Torunia. Najpierw udali się do Muzeum Piernika.  Obejrzeli tam wnętrze historycznego warsztatu piernikarskiego, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, poznali historię piernika, zapoznali się z egzotycznymi przyprawami oraz ugniatali pierniki z samodzielnego przygotowanego ciasta. Później dołączył przewodnik, który oprowadził grupę po toruńskiej Starówce i opowiadał legendy związane z miastem. Największą atrakcją dla dzieci były lochy Zamku Krzyżackiego. Po pysznym obiedzie i kupieniu pamiątek wycieczka udała się do Centrum Astronomicznego w Piwnicach pod Toruniem. Obserwowali tam radioteleskop, którego średnica wynosi 32m – największy w Europie środkowej i mniejszy 15 metrowy oraz ogromny mikroskop.  Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.