DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BYSZEWIE

Na dworze ponuro i pochmurno, a w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Byszewie gorąca i serdeczna atmosfera. Wszystko za sprawą Dnia Życzliwości, który jak co roku był celebrowany w tej placówce.

We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowań. Aby temu przeciwdziałać, ważne jest, by pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty. To właśnie jest głównym celem organizatorów obchodów Dnia Życzliwości w Byszewie i dlatego samorząd uczniowski stara się, aby każdego roku dzień ten nie mijał bez echa i  był odpowiednio świętowany.

Już na pierwszy rzut oka można było zauważyć, że w szkole dzieje się coś wyjątkowego. Na początek przypinano każdemu „uśmiechniętą buźkę”, która przez cały dzień przypominała, aby być uprzejmym w stosunku do siebie. W placówce dominował  żółty- kolor optymizmu i radości. Zaś na korytarzach można było dostrzec liczne plakaty wykonane przez uczniów, które promowały postawy miłości, życzliwości i tolerancji. Specjalnie na ten dzień uruchomiono także „Szkolną Pocztę Życzliwości”, aby  każdy mógł przekazać miłe i ciepłe słowa do wybranych osób. Dzieci utworzyły również drzewko życzliwości, składające się z kolorowych rączek z miłym przesłaniem , które będzie ozdabiało szkolny korytarz.

Dla uczniów szkoły w Byszewie był to wyjątkowy czas: pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Dzień Życzliwości dobiegł końca, jednak organizatorzy mają nadzieję, że efekty będą widoczne przez cały kolejny rok.