MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią, uczą, rozweselają, a także przekazują ważne prawdy życiowe. W listopadzie obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Postaci Bajkowych, dlatego podobnie jak na całym świecie, również w naszej szkole uczniowie postanowili świętować ten dzień. Już na pierwszy rzut oka można było zauważyć w naszej szkole odmienny, bajkowy nastrój. Uczniowie przybyli na zajęcia przebrani za swoich kreskówkowych ulubieńców, zaś lekcje przeplatane były bajkowymi zabawami. Również na przerwach towarzyszyły nam kreskówskowe rytmy. Ponadto uczniowie wysłuchali Pani Dyrektor, która przeczytała im fragmenty swojej ulubionej bajki. Dzień ten zakończyliśmy ogłoszeniem przez samorząd uczniowski SP konkursu polegającego na przedstawieniu swojej ulubionej postaci bajkowej za pomocą pracy plastycznej. Odzew był bardzo duży. Do samorządu uczniowskiego wpłynęło wiele prac, z których dwie zostały nagrodzone a dziewięć wyróżnionym. Wszystkim zaangażowanym w konkurs bardzo dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy.

 

Nagrodzone prace konkursowe zostały wykonane przez Aleksa Kubiaka z kl.I oraz Kacpra Antonieiwcza z kl.I.

 

Wyróżnieni uczniowie w konkursie na ulubioną postać bajkową to:

Wiktor Sikorski kl.I

Bartłomiej Szymański kl.I

Karolina Kuciapska kl.III

Edyta Molenda kl.IV

Gabriela Janczak kl.IV

Natalia Truskolawska kl.IV

Dawid Antczak kl.IV

Roksana Czajkowska kl.IV

Jula Królak kl.IV