SZLACHETNA PACZKA 2017

SZLACHETNA PACZKA 2017

 

Szkoła Podstawowa w Byszewie już po raz piąty przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. W ramach Szlachetnej Paczki docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, w szczególności do samotnych matek, rodzin wielodzietnych, oraz do osób starszych i samotnych.

W tym roku wybraliśmy samotną matkę, która zabierając dzieci , odeszła od męża tyrana, próbując zacząć wszystko od nowa. Jak wiemy nie jest to łatwe, dlatego też postanowiliśmy ułatwić jej ten start w nowe życie.

W ramach akcji Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zbierał pieniądze wśród nauczycieli i obsługi. Finansowo wsparł nas również Samorząd Uczniowski gimnazjum oraz klasa VII. Uczniowie natomiast przynosili artykuły spożywcze, środki czystości, zabawki, ubrania i artykuły papiernicze dla wybranej przez szkolnego koordynatora rodziny. Artykuły przyniesione przez uczniów, oraz te zakupione przez nauczycieli zostały spakowane, opisane i przekazane do punktu zbiorczego w Kutnie. Łącznie, dzięki wielkim sercom Rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły zebraliśmy 42 paczki. W rezultacie nasza szkoła otrzymała list gratulacyjny za udzieloną pomoc, a także wzruszającą relację z przekazania paczek. Jednak najważniejsza dla całej społeczności szkolnej była świadomość, a zarazem satysfakcja, że dzięki naszej pomocy, choć jedna rodzina będzie miała radosne święta.

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ WRAZ Z OPIEKUNEM-P.E.ROŻNOWSKĄ ORAZ P.D.ŁUKOWCZYK, Z CAŁEGO SERCA PRAGNIE PODZIĘKOWAĆ RODZICOM, UCZNIOM ORAZ PRACOWNIKOM SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BYSZEWIE ZA OGROMNĄ DOBROĆ I WIELKIE SERCA, KTÓRE PO RAZ KOLEJNY OTWORZYLIŚCIE DLA POTRZEBUJĄCYCH!!!

PONIŻEJ TEKST RELACJI Z PRZEKAZANIA PACZKI:

Drogi Darczyńco,

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!

Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.

Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem LDZ-3022-573275), wolontariusz, który się nią opiekował chcą obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Przy wnoszeniu paczek pomagało 8 wolontariuszy. Po wniesieniu pierwszych ośmiu paczek pani Karolina z dziećmi siedziała zszokowana na kanapie. Gdy usłyszeli, że to dopiero początek i reszta paczek będzie jeszcze wnoszona dzieciaki oszalały. Były okrzyki radości i łzy szczęścia w oczach pani Karoliny. Podczas rozpakowywania pani Karolina pytała czy na pewno to wszystko dla nich. Gdy zobaczyła ubrania łzy wzruszenia pojawiły się w oczach, że nie tylko pomyślano o dzieciach, ale również o niej. Gdy Oliwier otworzył ogromne pudło klocków Lego wrzeszczał jak oszalały z radości – marzył o Lego. Jednak nie spodziewał się takiej ilości wymarzonej zabawki. Mówił, że on już kocha te „ludziki”, które wyciągnął z pudełka i każdy z „ludzików” dostał słodkiego buziaka. Miłoszek wyciągnął z paczki kolorowe szczoteczki do zębów i pokazywał, że już myje zęby. A jak zobaczył pościel z bohaterem, to już chciał iść spać. Trzymał w rączkach szczoteczkę i pościel i stał pośrodku pokoju, który wyglądał jakby przeszedł przez niego huragan i prosił o czekoladowego Mikołaja, którego dojrzał w pudełku pełnym słodyczy. Pani Karolina cieszyła się z radości swoich dzieci. Mówiła, że teraz będą z radością wracać do swojego domku. Do tej pory chłopcy nie mieli wielu zabawek. Gdy zobaczyła sprzęt AGD, to stwierdziła, że nie będzie musiała już od nikogo pożyczać.
Co chce przekazać wolontariusz?
Dziękuję za współpracę przy tworzeniu wspaniałej paczki dla pani Karoliny i jej rodziny. W domu tej rodziny czuć miłość i radość z każdego dnia, który spędzą razem. Chciałabym przekazać dla Państwa życzenia świąteczne. Świąt pełnych miłości, szacunku i radości, spędzania czasu w gronie najbliższych. Zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Pani Karolina dziękuje za jedzenie i środki czystości, które są bardzo przydatne. Sprzęt AGD jest dla niej czymś bardzo ekskluzywnym i bardzo za niego dziękuje. Bardzo dziękuje za ogromną radość, która pojawiła się na buziach jej dzieci. Ubrania, pościel i ręczniki ogromna pomoc w jej skromnym budżecie domowym. Bardzo dziękuje dzieciom, rodzicom i nauczycielom za ogrom serca, które włożyli w tworzenie paczki dla niej i dzieci.
Dziękujemy!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI