Świętuch zdobyty

W dniach 1-3 czerwca zuchy z 6 Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej „Nutki” brały udział w  60 Harcerski Rajd Świętokrzyski.  Na trasie zuchowej było ponad 150 osób – 12 patroli. Zdecydowanie był to rekordowy rajd, ponieważ wszystkich uczestników było ponad 1100!

Zuchy na swojej trasie spotkały się z bohaterami książki „Alicja w Krainie Czarów” i starały się pomóc pogodzić Dobrą i Złą Królową. Po wielu przygodach i trudach udało się obie siostry pogodzić.

W sobotę, po południu odbyły się prezentacje tras na scenie zlotu, były śpiewy, pląsy, okrzyki i mnóstwo radości oraz koncerty zespołów „Wszyscy Byliśmy Harcerzami” oraz „Miłość jest przereklamowana”.

W niedzielę, 3 czerwca, uroczystym apelem Na Szlakowisku w Starachowicach zakończył się 60 Harcerski Rajd Świętokrzyski. Okazało się, iż zuchy z 6 GGZ „Nutki” zdobyły pierwsze miejsce i Baba Jagę przywiozły do Byszewa!! Nagrodę wręczała nam Naczelniczka ZHP –hm Anna Nowosad.