Obchody Święta Niepodległości

„Jeszcze Polska nie zginęła…” – odśpiewaniem hymnu narodowego, o godz. 11:11 w dniu 9 listopada 2018 roku społeczność naszej szkoły rozpoczęła uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas akademii uczniowie szkoły zaprezentowali najważniejsze fakty historyczne upiększając je wzruszającą poezją patriotyczną oraz wzniosłymi pieśniami, tym samym oddając hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność. Część artystyczną obchodów przygotowały: p. Dorota Grzybek, p. Iwona Bieganowska, p. Katarzyna Stolińska oraz p. Renata Mordzak.

Tego dnia uczniowie z klas VI i VII przeprowadzili wśród młodszych kolegów ciekawą pogadankę wyjaśniając znaczenie słowa niepodległość. Na koniec wręczyli maluchom okazjonalne balony z wizerunkiem godła państwowego.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w szkole, poprzedzone były licznymi konkursami o tematyce patriotycznej. Ich rozstrzygnięcie miało miejsce podczas uroczystości 9 listopada br. Opiekun Samorządu Uczniowskiego, p. Edyta Rożnowska, przedstawiła zwycięzców oraz wręczyła nagrody.

Obchody tego dnia skłoniły uczniów do refleksji nad wartością słów wolność i patriotyzm.