„OCIEPLAMY PSIĄ BUDĘ” AKCJA CHARYTATYWNA W NASZEJ SZKOLE

I EDYCJA AKCJI OCIEPLAMY PSIĄ BUDĘ

 

Komenda Hufca ZHP Kutno po raz pierwszy, i mamy nadzieję, że nie ostatni, zorganizowała akcję „Ocieplamy psią budę”, do której nasza szkoła z wielką chęcią i zapałem przystąpiła.

Akcja ta miała na celu pomoc psiakom w ciężkim czasie, jakim jest zima, poprzez zbiórkę niezbędnych ku temu rzeczy. Samorząd Uczniowski oraz harcerze, przez trzy tygodnie koordynowali zbiórkę pościeli, ręczników, koców, słomy oraz karmy i innych przydatnych psiakom w zimę „fantów”. Tak, jak podczas wszelkich akcji charytatywnych, tak i tym razem hojne serca naszych rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły nie zawiodły. Zebraliśmy zarówno spore zapasy karmy, jak i innych rzeczy przydatnych do ocieplenia psich bud. Wszystkie rzeczy zostały odebrane przez przedstawicieli Hufca, a następnie przekazane do fundacji prowadzących schroniska: „Felkowy Stryszek”, „4 Łapy Żychlin” oraz „Krzykosiaki”. Wszystkim zaangażowanym w akację badzo serdecznie dziękujemy w imieniu psiaków.