ANDRZEJKI

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Tak właśnie było w naszej szkole.

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, tj.  w czwartek 29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejki
dla całej społeczności uczniowskiej. Nasza szkolna sala w tym wyjątkowym dniu zamieniła się w leśną krainę pełną czarów, za sprawą Pani Iwony Bieganowskiej i jej magicznej dekoracji.

Zabawę rozpoczęły wróżby przygotowane przez organizatorów. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby . Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Dużym powodzeniem,  nie tylko wśród uczniów, ale również wśród  rodziców cieszyły się także ciasteczka z wróżbami, które przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego.
W ten magiczny wieczór nie mogło zabraknąć zabawy tanecznej z dobrą muzyką, którą tradycyjnie zapewnił nam DJ NICE. Wszyscy bawili się wesoło tańcząc i biorąc udział w licznych  konkursach, za które dzieci dostawały w nagrodę zwierzaki, wykonane z balonów przez uczennice klasy VII. Zmęczeni i głodni uczniowie mogli uzupełnić swoje siły w „kąciku pyszności”, który oferował pyszne ciasta i słodkości przygotowane przez rodziców.

Wróżby i dyskoteka, nie były jedynymi atrakcjami tego dnia. Na miłośników dreszczyku emocji czekała komnata strachu, przygotowana przez grupkę uczniów z klasy VI.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.