SZLACHETNA PACZKA 2018

Tradycją naszej szkoły stał się coroczny udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,, Szlachetna Paczka”.  W tym roku głównym hasłem akcji było „Lubię ludzi”, a nasi rodzice, uczniowie oraz pracownicy bardzo lubią ludzi, a jeszcze bardziej lubią im pomagać.

Akcję rozpoczęliśmy od wyboru rodziny, a że serca naszych darczyńców są ogromne i hojne, w tegorocznej edycji „Szlachetnej paczki” zdecydowaliśmy się nie na jedna, a dwie rodziny.  Tym samym przygotowaliśmy paczki dla Państwa Teresy i Henryka oraz Pani Barbary, którzy głównie ze względów zdrowotnych znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Zbieraliśmy produkty żywnościowe, chemię gospodarczą oraz ubrania.  Dzięki wspaniałomyślności dzieci, rodziców, oraz pracowników szkoły, udało nam się zebrać wszystkie potrzebne rodzinie produkty i tym sposobem spełnić marzenia rodziny.

W sobotę 08 grudnia, przygotowane przez nas podarki trafiły do rodzin. Po raz pierwszy, opiekun samorządu uczniowskiego Pani Rożnowska miała przyjemność osobiście przekazać paczki.

Rodziny były zaskoczone przede wszystkim ilością otrzymanych darów – zebraliśmy 11 paczek dla Pani Barbary i 9 dla Państwa Henryka i Teresy. Cieszyli się bardzo z zapasu żywności oraz środków czystości, co na pewno odciąży ich budżet na najbliższy czas. Pani Barbara najbardziej ucieszyła się z nowych dresów, które wykorzysta podczas wizyt w szpitalu i kołdry, na której zakup nie mogłaby sobie pozwolić. Pani Teresa nie mogła uwierzyć w taki ogrom dobroci od obcych ludzi. Zaś Pan Henryk trzymając się za głowę, machał nią tylko z niedowierzaniem przy każdym otwieranym kartonie.  Rodziny były bardzo mocno podekscytowane i z otwarciem każdej kolejnej paczki zszokowane, jak wiele rzeczy się w nich znajduje.  Nie potrafili oni znaleźć odpowiednich słów, aby wyrazić swoją wdzięczność z otrzymanych darów. Radości, ekscytacji i łez było co niemiara. Szczere uśmiechy i ogromna wdzięczność, to najpiękniejsza zapłata za cały trud.

 

W imieniu obdarowanych rodzin oraz Samorządu Uczniowskiego pragniemy serdecznie podziękować dzieciom i ich rodzicom całemu gronu pedagogicznemu z Panią Dyrektor oraz wszystkim pracownikom administracyjnym szkoły za przyłączenie się do akcji i bezinteresowny dar serca, bo ,, dobroć okazana innym wraca do nas ze zdwojoną siłą.” Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

SamorządUczniowski