JASEŁKA

„Poprzez ciszy mgłę

Z dala słychać śpiew,

Dziś wszystkim z nas

Bóg narodzi się”

 

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

21 GRUDNIA 2018 roku szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Chrystusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Nie zabrakło także innowacyjnych akcentów, w postaciach Heroda – Presley`a,  obieżyświata czy karczmarza. Świetności inscenizacji dodały kolędy, pastorałki, które napełniły wszystkich radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli jak i całej społeczności szkolnej.

Po zakończonym spektaklu  głos zabrali harcerze, przekazując na ręce Pani dyrektor Betlejemskie Światełko Pokoju. Pani Dyrektor również zabrała głos, dziękując młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Złożyła także życzenia wszystkim zebranym.

Po oficjalnych jasełkach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal, by tam świętować w gronie klasowych ten magiczny czas dzieląc się wspólnie opłatkiem.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się by ten dzień był tak wyjątkowy. Szczególne podziękowania ślemy dla aktorów, Pani K. Stolińskiej za wspaniale przygotowany chór i samemu chórowi, Pań: E. Rożnowskiej i M.Szymaniak za przygotowanie całej inscenizacji oraz Pani I. Bieganowskiej i J. Wiśniewskiej za piękną dekoracje.

Tym, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych… „bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”